ŠK Slovan Bratislava postúpil do skupinovej fázy Konferenčnej ligy. Pri prvom domácom zápase nášho majstra sme sa zúčastnili výroby TV prenosu. Pri týchto medzinárodných výrobách, ktoré sú pod záštitou UEFA, je nutné prísť o deň skôr a prejsť niekoľkými grafickými kontrolami. Výroba tohto prenosu je pre každého časovo náročná. My sme však neposkytovali naše služby len do medzinárodnej trasy, pracovali sme aj pre slovenské štúdio, ktoré bolo priamo na štadióne. Aj napriek remíze domáceho Slovana so Žalgirisom veríme, že takýchto výrob sa zúčastníme aj na jar a teda, že náš majster postúpi zo skupiny do play-off.
Nie je to však len o Konferenčnej lige. Zúčastnili sme sa pri všetkých výrobách, kde naše tímy hrali predkolá európskych líg. Išlo o 11 výrob v mesiacoch júl a august. Tímy Ružomberok, Dunajská Streda a Trnava hrali kvalifikáciu o Konferenčnú ligu. Ružomberok skončil v druhom predkole, keď nestačil na Rigu (celkovo 1:5), v Ružomberku sme teda poskytli naše grafické služby v dvoch kvalifikačných stretnutiach. Dunajská Streda skončila v treťom predkole, kde nestačila na FCSB (celkovo 0:2), v D. Strede sme sa teda podieľali na troch domácich prenosoch. Trnava v prvom predkole konferenčnej ligy nehrala, išla z druhého predkola, ale v treťom už bol nad jej sily poľský Rakow (celkovo 0:3). ŠK Slovan Bratislava začal kvalifikáciu o Ligu majstrov, kde cez prvé kolo prešiel, ale v druhom už bol nad jeho sily Ferencváros (celkovo 3:5). Následne sa Slovan dostal do kvalifikácie o Európsku ligu, kde nestačil na Olympiacos (celkovo 2:3 po penaltách). Do skupinovej fázy Konferenčnej ligy sa dostal vďaka víťazstvu nad Zrinjski (celkovo 3:2 po penaltách).
Cez leto sme sa teda nenudili, keďže všetci naši zástupcovia sa v predkolách ukázali v dobrom svetle a odohrali viac zápasov ako po minulé roky. Medzitým sa však začala aj naša najvyššia futbalová súťaž – Fortuna Liga, kde sme zatiaľ nechýbali ani na jednom televíznom zápase.

Categories:

Comments are closed

sk_SKSlovenčina