Futbal, tenis, cyklistika,...

Obdobie medzi sezónami sa pre nás začalo druhým dielom Fortuna liga: Futbal na dedine. Tentokrát sme zavítali do Veľkých Uheriec, kde prišiel súper z okresného mesta – Partizánske. Stretnutie 5. ligy ZsFZ sa skončilo nerozhodne 2:2. Tento zápas bol definitívnou bodkou za futbalovou sezónou Fortuna Ligy a tiež to bol aj posledný zápas našej ligy s týmto sponzorom. Futbal na dedine sa teší veľkému záujmu a dúfame, že spoločne s našou grafikou budeme v týchto projektoch pokračovať aj v novej sezóne.

V deň prenosu Futbalu na dedine sa konal aj tenisový turnaj Slovak Open v Bratislave. Televízny prenos aj s našou grafikou sa vyrábal z oboch semifinálových zápasov a z finálového, ktorý sa konal o deň neskôr. Tenis je už pravidelné spestrenie nášho letného programu. Prekvapivým víťazom sa stal ukrajinský hráč Vitaliy Sachko, ktorý ako kvalifikant zdvihol trofej pre najlepšieho hráča na Slovak Open.

Hneď po odohratí finálového zápasu na Slovak Open sme cestovali do Trnavy, kde nás čakal kvalifikačný zápas o európsky šampionát. V Trnave hrala svoj domáci zápas Ukrajina, ktorá privítala Maltu. V tomto zápase Ukrajina vyhrala 1:0, keď sa z penalty presadil Tsyganov. Keďže v tomto kvalifikačnom okne hrala slovenská reprezentácia zápasy na ihriskách súpera, tak sme radi, že produkcia si vybrala nás ako grafickú spoločnosť, ktorá zastrešila zápas Ukrajiny v Trnave.

O týždeň neskôr nás čakalo cyklistické podujatie. Spojené majstrovstvá Česka a Slovenska je tiež prenos, na ktorom sa zúčastňujeme pravidelne. Tento rok to bolo pre slovenských fanúšikov o čosi špeciálnejšie, keďže to bol posledný rok s účasťou Petra Sagana. Tento prenos sme robili z obce Tlmače. Táto výroba si tak isto ako aj výroby tenisu či futbalových kvalifikačných stretnutí žiadala náš príchod a inštaláciu voza už deň vopred.

Po týchto menej pravidelných výrobách sme sa už začali pripravovať na kvalifikačné boje slovenských futbalových zástupcov o miestenky do európskych súťaží. Zástupcov naša krajina mala až štyroch – ŠK Slovan Bratislava (kvalifikácia o Ligu Majstrov), DAC 1904 Dunajská streda, MŠK Žilina a FC Spartak Trnava (všetci traja Kvalifikácia o Konferenčnú ligu, Trnava nasadená do druhého predkola). V čase písania tohto článku sme už mali o jedného zástupcu menej – Dunajská Streda vypadla v prvom predkole. Naopak, Slovan Bratislava, postúpil do tretieho predkola kvalifikácie o Ligy Majstrov a tým si zabezpečil pohárovú jeseň, keďže bude hrať minimálne Konferenčnú ligu. Pre nás táto kvalifikačná sezóna je o niečo špecifickejšia, pretože sme do nej išli s novým grafickým vizuálom.

Categories:

Comments are closed

sk_SKSlovenčina