Futbalová sezóna 2022/2023 sa skončila

Sezóna našej najvyššej futbalovej ligy, ktorá sa začala zápasom v Michalovciach 15.7.2022 sa skončila 20.5.2023. Titul sa po piatykrát v rade odovzdával bratislavskému Slovanu. Ani pri tomto zápase sme nechýbali s našou grafikou. Dokopy sme sa za toto časové obdobie zúčastnili na 64 výrobách z našej najvyššej futbalovej ligy. Čakajú nás však ešte zápasy baráže o postup, respektíve zostup a taktiež barážové stretnutie o Európsku konferenčnú ligu.

Počas tejto futbalovej sezóny sme najčastejšie chodili na výroby do Podbrezovej a do Bratislavy. Naopak, len raz sme boli v Poprade, kde hrával svoje domáce zápasy vypadajúci Liptovský Mikuláš. Za zmienku stojí aj Žilina, ktorú sme na televíznych obrazovkách mohli vidieť až 16 krát. Zaujímavosťou je, že nováčik z Banskej Bystrice sa na obrazovky dostal trikrát v prvých troch kolách. Avšak kvôli podujatiu, ktoré sa v začiatkom ligy konalo v Banskej Bystrici, všetky zápasy hral tento nováčik vonku.

Futbalová sezóna sa teda skončila majstrovským titulom pre Slovan. S ligou sa rozlúčil Liptovský Mikuláš a do ligy sa naopak po rokoch dostali Košice. Neskôr sa dozvieme, kto z dvojice Zlaté Moravce – Prešov bude môcť hrať najvyššiu súťaž budúci rok. Na tomto barážovom stretnutí chýbať nebudeme. Už teraz sa tešíme na novú sezónu a dúfame, že bude minimálne rovnako napínavá ako táto skončená.

Športové ligy si postupne začínajú užítať zaslúžený odpočinok po ťažkej sezóne. Tak isto aj my si môžeme trocha oddýchnuť a čakať, čo prinesie sezóna 2023/2024.

Categories:

Comments are closed

sk_SKSlovenčina