Koniec hokejovej sezóny 2022/2023

Play-off sa pre nás začalo už kvalifikáciou o play-off. Do nej sa prebojovali tímy z Popradu, Michaloviec, Trenčína a z Nitry. To sme ešte netušili, že nás čaká vyrovnané play-off, plné zvratov a prekvapení. Po minulej sezóne sme sa dočkali hneď niekoľkých sérií, ktoré musel rozhodnúť až siedmy zápas.

Tabuľkovo najvyrovnanejšou sériou bola séria, ktorá dostala prívlastok „súboj dvoch Dukiel“. Tabuľkoví susedia potvrdili vyrovnanosť aj v sérii kvalifikácie o play-off. Séria si vyžiadala maximálny počet zápasov – 5. Na koniec bola šťastnejšia dukla z Michaloviec, ktorá postúpila. Týmto sa skončila sezóna pre Trenčín.

Nitra, ktorá postúpila z do kvalifikácie z posledného možného miesta si možno až prekvapivo ľahko poradila s Popradom, ktorý porazila jednoznačne 3:0. Zaujímavosťou je, že v poslednom zápase základnej časti stačilo, aby Nitra dostala o jeden gól navyše a už by sa do kvalifikácie nedostala. Napriek tomu tím, ktorý bol ešte v decembri na poslednom mieste tabuľky, zvládol postúpiť až do štvrťfinále play-off. Naopak Poprad sa so sezónou rozlúčil už v kvalifikácii. V kvalifikácii o play-off sme sa zúčastnili dokopy na ôsmich výrobách, teda na všetkých zápasoch.

Štvrťfinále otvorili tímy, ktoré sa do play-off prebojovali priamo. Zvolen sa stretol s Novými Zámkami a neskôr sa pozrieme aj na sériu Banskej Bystrici so Spišskou Novou Vsou. Zvolen, ktorý skončil tretí po základnej časti si s Novými Zámkami poradil po piatich zápasoch. V troch zo štyroch víťazstiev zvíťazil však len o gól a tak výsledok tejto série neodráža vyrovnanosť týchto tímov. Nové Zámky, ktoré boli dlho na čele tabuľky základnej časti, nakoniec postúpil do play-off až zo šiesteho miesta. Napriek tomu sa dá považovať sezóna Nových Zámkov za úspešnú.

Ďalšia štvrťfinálovú dvojicu tvoria už spomínané tímy z Banskej Bystrice a zo Spišskej Novej Vsi. Táto séria bola najviac vyrovnaná zo všetkých štvrťfinálových sérii. Rozhodnúť ju musel až siedmy zápas, ktorý po predĺžení presilovkovým gólom rozhodol Martin Réway. Týmto sa skončila sezóna pre Banskú Bystricu, ktorá predĺžila zmluvu s hlavným trénerom a tak sa môžeme tešiť na to, čo Banská Bystrica predvedie v ďalšom ročníku.

Zvyšne štvrťfinálové dvojice boli tvorené z prvých dvoch tímov po základnej časti a z dvoch úspešných kvalifikantov. Po základnej časti prvé Košice privítali Nitru. Pre Nitru bolo štvrťfinále úspech, ale to neznamená, že Košice si postup museli vybojovať. Nitra prehrala v Košiciach oba zápasy, aj keď druhý až po predĺžení. Doma, pred tradične skvelými fanúšikmi, ktorí vypredali zimný štadión v Nitre dokázali raz poraziť Košice. V piatom zápase však už nestačili v košickej Steel Aréne na domácich oceliarov a tak sa so sezónou rozlúčili. Sezóna to bola pre nich ako na horskej dráhe. Tím, ktorý sa bál o to, či sa udrží v najvyššej súťaži, sa prebojoval až do štvrťfinále a potrápil neskoršieho majstra z Košíc.

Poslednú štvrťfinálovú dvojici tvoril Slovan, ktorý skončil po základnej časti druhý a Michalovce – úspešný kvalifikant. Slovan prvý zápas doma vyhral. V druhom však už nestačil na Michalovce a tak Dukla odchádzala z Bratislavy so stavom 1:1 na zápasy. Doma zvládli michalovčania oba zápasy a Slovan sa vracal do Bratislavy s nožom na krku. Zápas však zvládol jednoznačne 4:0. V šiestom zápase však už Michalovce ukázali naplno svoju silu, zvíťazili 3:0, na zápasy 4:2. Pre niekoho prekvapujúco sa sezóna pre Slovan skončila už po šiestich zápasoch v play-off. Michalovce však hrali takticky vynikajúco a neskôr v semifinále poriadne potrápili aj majstrovské Košice

Semifinále play-off Tipos Extraligy prinieslo dve sedem zápasové bitky. Prvú dvojicu tvorili Košice a Michalovce. Po prvých dvoch zápasoch to vyzeralo, že séria bude jednoznačná, avšak Michalovce sa nevzdali a dokonca vyhrávali na zápasy 3:2. Skúsené Košice si však posledné dva zápasy postrážili a postúpili do finále. Sezóna sa teda skončila pre Michalovce, ktoré počas play-off odohrali až 18 zápasov a zo všetkých tímov sa museli aj najviac nacestovať, keďže postupne vyradili Trenčín a Slovan. Pre Michalovce to bola úspešná sezóna, počas ktorej ich trénovali až traja tréneri.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoril Zvolen a Spišská Nová Ves. Už pred začatím tejto série sa očakávalo, že to bude nesmierne vyrovnané. To čo sa čakalo, sa potvrdilo už v prvom zápase, kde Spišská dokázala vyhrať na ľade Zvolena. Druhý domáci zápas však už Zvolen zvládol, avšak 60 minút mu na to nestačilo. Spišská si neskôr vybojoval aj matchbalový zápas, keďže po piatom zápase vyhrávala v sérii 3:2. Nakoniec to však Zvolen zvládol otočiť a tak si Spišská Nová Ves mohla prevziať bronzové medaily. Málokto by pred sezónou očakával, že bronz si vybojujú spišské Rysy, avšak vynikajúcou skladbou mužstva, skvelou taktikou a výbornom trénerskom štábe si bronz spišania zaslúžili.

Finále medzi Košicami a Zvolenom bol aj pre nás vrchol hokejovej sezóny. Bohužiaľ, Zvolen nedokázal potrápiť Košice výraznejším spôsobom a aj napriek tesným výsledkom jednotlivých zápasov vyznieva stav série pomerne jednoznačne – 4:1 pre Košice. Košice oslávili víťazstvo v poslednom zápase pred vypredanou domácou Steel Arénou. Zvolen si odniesol strieborné medaily a tak skompletizoval medailovú zbierku, keď v posledných troch sezónach získal všetky tri medaily.

Hokejová sezóna sa pre nás týmto zápasom skončila. V základnej časti sme boli na 105 výrobách, v play-off na 50. Dokopy sme do septembra do apríla boli prítomní na 155 výrobách z hokejovej Tipos Extraligy. Sezónu pred tým sme spravili 153 prenosov. Veríme, že kvalita, ktorá je viditeľná pri našej práci a hlavne skúsenosti nám zabezpečia, aby sme boli prítomní aj na ďalších sezónach hokejovej ligy. O kvalite našej práce hovoria čísla – každú sezónu sme sa podieľame na výrobe okolo 150 hokejových výrobách. Popri tom sme schopní sa podieľať aj na iných projektoch (napr. Fortuna Liga). Už teraz sa tešíme na novú sezónu a nové výzvy.

Categories:

Comments are closed

sk_SKSlovenčina